poniedziałek, Kwiecień 22, 2019
Flesch Mazowsza

Mikołajkowy kamień węgielny

Marcin Giziński Grudzień 22, 2017 Wiadomości

W środę, 6 grudnia 2017 roku, wmurowano kamień węgielny pod budowę przedszkola, które powstanie obok Szkoły Podstawowej przy ul. Piaseckiego w Otrębusach. Budowa ma zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku.

Budowa przedszkola przy ul. Piaseckiego w Otrębusach to jedna z najważniejszych inwestycji gminy Brwinów w ostatnich latach.

Przedszkole w Otrębusach ma obecnie swoją siedzibę w niewielkim budynku przy ul. Wiejskiej. Uczęszcza do niego około 40 dzieci. Na rozbudowę tego obiektu, sąsiadującego z zabytkową Toeplitzówką, swego czasu nie wyraził zgody konserwator zabytków.

Teraz władze Brwinowa zdecydowały się na budowę nowego obiektu przy ul. Piaseckiego. Powierzchnia zabudowy nowego przedszkola, zgodnie z założeniami, wynosić będzie 1 743,82 m kw.

W projekcie parterowego budynku znalazły się m.in. cztery sale zajęciowe wyposażone w oddzielne łazienki oraz magazynki podręczne, sala rytmiczno-ruchowa, część biurowa z pokojem nauczycielskim, pokojem medycznym, sekretariatem i gabinetem dyrektora, archiwa, serwerownia, sanitariaty, część techniczna z kotłownią i pomieszczeniami gospodarczymi. Przedszkole będzie posiadać także własną kuchnię wraz z całym zapleczem: zmywalnią, obieralnią, magazynami i innymi pomieszczeniami. Powstaną również dwa place zabaw – jeden na wewnętrznym dziedzińcu, a drugi na tyłach budynku.

Wartość inwestycji, za której budowę odpowiada radomska firma ROSA-BUD S.A., wynosi ponad 6,2 mln zł. Prace budowlane trwają od kilku miesięcy. W środę, 6 grudnia br., zdecydowano się na wmurowanie kamienia węgielnego i podpisanie aktu erekcyjnego. Podczas uroczystości na placu budowy burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński podkreślił, jak bardzo ważne dla gminy Brwinów jest nowe przedszkole w Otrębusach. Budowa obiektu ma zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.