wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Jakie zmiany w Piastowie?

Marcin Giziński Grudzień 22, 2017 Różności, Wiadomości

Władze Piastowa mają już gotowy projekt budżetu na przyszły rok. Na wydatki inwestycyjne zaplanowano blisko 42 mln zł. Sprawdziliśmy, jakie inwestycje będą realizowane w nadchodzącym roku.

Włodarze Piastowa opublikowały projekt budżetu miasta na 2018 rok. Przyszłoroczne dochody Piastowa oszacowano na prawie 108 mln zł, wydatki zaś mają opiewać na kwotę 134 mln zł. Oznacza to, że w miejskiej kasie pojawi się deficyt w wysokości aż 26 mln zł, który zostanie sfinansowany przychodami z emisji papierów wartościowych. Na inwestycje miasto planuje przeznaczyć blisko 42 mln zł.

Najważniejszym zadaniem inwestycyjnym, który pochłonie blisko 4,5 mln zł jest budowa nowej filii przychodni SPZOZ „Piastun”. Ponadto, włodarze Piastowa planują zmodernizować Willę Millera. Na ten cel przeznaczono 1,6 mln zł.

Ważnym punktem przyszłorocznego budżetu jest także rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 4 przy ul. Żbikowskiej. Koszt tej inwestycji oszacowano na ponad 2 mln zł.
Powaznym zadaniem będą także inwestycje z zakresu budowy dróg, kanalizacji i wodociągów. W planach jest m.in.: przebudowa ul. Wiosennej, budowa ul. Norwida, budowa ul. Sułkowskiego na odcinku od ul. Bohaterów Wolności do ul. Żbikowskiej oraz przebudowa ul. Brzozowej. Nowe kanały sanitarne zostaną wybudowane w ul. Barcewicza, ul. Norwida, ul. Kossaka (od ul. Malczewskiego do ul. Axentowicza) oraz w ul. Kujawskiej (od ul. Hallera do al. Wojska Polskiego). Nowe wodociągi pojawią się zaś m.in. w ul. Kossaka, ul. Dworcowej, ul. Leśmiana oraz ul. Kujawskiej.

Kinga Rochalska

Fot. www.piastow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.