poniedziałek, 25 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Łyżwy w dłoń i na lodowisko!

Nieuchronnie wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią czas wolny! Gminy jak co roku przygotowały dla swoich mieszkańców liczne atrakcje w tym lodowiska. W wielu miastach m.in. Piastowie, Milanówku, Grodzisku i Brwinowie trwają przygotowania do zimowego sezonu. Przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie, które pozwoli Wam lepiej zagospodarować swój wolny czas.

Grodzisk Mazowiecki

Entuzjaści łyżwiarstwa z niecierpliwością oczekują otwarcia lodowiska w Grodzisku Mazowieckim. Obiekt ruszył już 3 grudnia. Wszystkie komplikacje związane z rozstawianiem lodowiska spowodowane były niczym innym jak warunkami pogodowym. Na szczęście sytuacja jest już opanowana. Lokalizacja pozostaje bez zmian, podobnie jak w zeszłym roku lodowisko stanie przy Ochotniczej Straży Pożarnej na ul. Żwirki i Wigury.

CENNIK:

Bilet ulgowy(dzieci i młodzież do 18. Roku życia) – 3,00 zł

Bilet normalny – 4,00 zł

Wypożyczenie łyżew – 5,00 zł

Ostrzenie łyżew – 10,00 zł

GODZINY OTWARCIA

Pon.- Pt. 8-15 (wstęp bezpłatny do 18.roku życia) / 16-21:45

Przerwa techniczna – 15-16

Sobota/Niedziela/Święta – 10:30-14:45/ 16-21:45

Przerwa techniczna – 15-16

Brwinów

Podczas poprzedniego sezonu lodowisko w Brwinowie cieszyło się ogromną popularnością i zapowiada się, że w tym roku nie będzie inaczej. Lodowisko będzie bezpłatne dla wszystkich. Dodatkowo pojawi się możliwość wypożyczenia łyżew – 120 sztuk dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie także 20 sztuk kasków dla dzieci – za niewielką kwotę, bo cena wypożyczenia będzie za tzw. symboliczną złotówkę. Nie zabraknie oczywiście miejsca do zmiany obuwia na łyżwy, pojawi się metalowa lub drewniana wiata z ławkami i wieszakami. Dostępne będą też chodziki do nauki jazdy na łyżwach.

GODZINY OTWARCIA:

PON.-PT. – 8-15 lodowisko zarezerwowane jest dla szkół. Od 15:30 z lodowiska mogą korzystać pozostałe osoby.

Lodowisko czynne będzie w godzinach: 15:30 – 21:15. Co jakiś czas odbywać się będą 15 minutowe przerwy techniczne, w trakcie których trzeba będzie opuścić tafle.

Lokalizacja: ul. Piłsudskiego i ul. Przejazd obok ZS nr 1 w Brwinowie.

Milanówek

W Milanówku sezon na łyżwy rusza już 6 grudnia. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 22. W dni powszednie (pn.-pt.) dzieci z milanowskich szkół w godzinach 8:00 – 15:00 będą mogły korzystać z lodu bezpłatnie w ramach zorganizowanych zajęć szkolnych. Od godziny 16:00 w dni powszednie oraz w weekendy i święta obowiązywać będzie cennik. Bilet dla dzieci i młodzieży z Milanówka za okazaniem legitymacji kosztować będzie 4 zł. Dorosły z Milanówka – 5 zł. Osoby spoza miasta kupią bilet w cenie 5 zł. (dzieci i młodzież) oraz 6 zł. (dorośli). Warto dodać, że każde wejście na lodowisko jest nielimitowane czasowo. Na miejscu funkcjonować będzie wypożyczalnia łyżew, kasków i sprzętu do nauki jazdy. Wypożyczenie łyżew to koszt 5 zł. W czasie trwania ferii zimowych dzieci i młodzież ucząca się z Milanówka, za okazaniem legitymacji będzie mogła pojeździć na łyżwach bezpłatnie.

Piastów

Dla wszystkich miłośników sportów zimowych władze Piastowa przygotowały niespodziankę mikołajkową. Lodowisko startuje już 6 grudnia przy Alei Tysiąclecia 1. Huczne otwarcie zaplanowane jest pomiędzy godziną 16 a 17. Tego dnia dzieci będą mogły nie tylko pojeździć na łyżwach, ale również otrzymać mikołajkowe upominki. Podobnie jak w latach poprzednich przy piastowskim lodowisku będzie funkcjonować wypożyczalnia sprzętu. Koszt wypożyczenia łyżew to 5 zł, bez względu na czas użytkowania. Lodowisko będzie czynne codziennie od godz. 10.00 do 20.00 aż do marca. W godzinach 14.00 – 15.00 będzie trwała przerwa technologiczna przeznaczona na czyszczenie tafli. Dzieci ze ślizgawki mogą korzystać bezpłatnie.

Zebrała: Anna Jaskulska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.