wtorek, Sierpień 20, 2019
Flesch Mazowsza

Polacy dzielą się z potrzebującymi

Marcin Giziński Listopad 27, 2017 Różności, Wiadomości

Mieszkańcy województwa mazowieckiego chętni do pomocy! Milion posiłków przekazanych dla potrzebujących dzieci!
Polacy po raz kolejny hojnie wsparli znaną akcję pomocy niedożywionym dzieciom. Dzięki produktom zebranym w ramach ogólnopolskiej zbiórki Podziel się Dobrym Posiłkiem w sklepach w całym kraju, poprzez serwisy charytatywni.allegro.pl i frisco.pl oraz żywności przekazanej przez firmę Danone, potrzebujące dzieci otrzymają milion dobrych posiłków,
w tym także podopieczni mazowieckich świetlic środowiskowych. Dwanaście mazowieckich placówek weźmie udział w dalszym etapie programu Podziel się Dobrym Posiłkiem i zostanie objętych programem edukacyjnym.
Podczas tegorocznej zbiórki Podziel się Dobrym Posiłkiem udało się zebrać ponad 343 tony żywności, a dzięki hojności internautów kupujących paczki żywnościowe przez serwisy charytatywni.allegro.pl oraz frisco.pl oraz produktom przekazanym bezpośrednio przez firmę Danone, łącznie możliwe będzie przygotowanie aż miliona posiłków dla potrzebujących dzieci.
W trakcie trwania zbiórki tysiące Polaków w całym kraju, włączyło się do akcji i przekazywało produkty
z długim terminem przydatności do spożycia. Inicjatywę Podziel się Dobrym Posiłkiem wsparła także urodzona
w Piastowie Paulina Krupińska, która sama podczas prywatnych zakupów
w jednym z centrów handlowych, włożyła do zbiórkowego kosza bardzo dużo produktów żywnościowych. Aktywnie zachęcała także wszystkich klientów do dzielenia się z potrzebującymi.
W promocję zbiórki włączyli się także internetowi influencerzy, m.in. 5 sposobów na…, Szymon Czerwiński, Skutecznie.tv, Ewa Niespodziana, Miskejt
i The Happy Bun, którzy w tygodniach ją poprzedzających przeszli na tajemniczą Dietę Sebastiana. Jej jadłospis, ku zdumieniu osób obserwujących, zawierał bardzo ubogie posiłki: kajzerkę, ziemniaki z koperkiem oraz kromkę chleba
z margaryną. W filmie wyjaśniającym cel akcji (https://youtu.be/dI6GYSvQQvg) okazało się, kim jest Sebastian – to niedożywione dziecko, takie dla jakich stworzony został program.
– Cieszymy się, że Polacy kolejny raz wsparli naszą zbiórkę, kupując trochę więcej niż potrzebują i przekazując wolontariuszom – mówi Ewa Gayny, dyrektor ds. relacji zewnętrznych, Danone. – To ważne, bo problem niedożywienia dzieci w Polsce jest wciąż bardzo powszechny, choć zmienia się jego oblicze – dziś często mamy do czynienia z niedożywieniem jakościowym. Co oznacza, że dzieci nie otrzymują w posiłkach wszystkich składników odżywczych, niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.
Zbiórka żywności, organizowana co roku, w ostatni weekend września, przez Polską Federację Banków Żywności, to jeden z ważniejszych elementów znanego programu społecznego Podziel się Dobrym Posiłkiem. Od 14 lat głównym celem inicjatywy, prowadzonej przez firmę Danone, jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce oraz rzetelna edukacja żywieniowa najmłodszych. Nowa odsłona programu, pod nazwą „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, to odpowiedź na zmieniające się realia, w tym zauważalną zmianę występującego niedożywienia: z ilościowego na jakościowe.
Zebrane podczas zbiórki produkty żywnościowe trafią do wybranych świetlic środowiskowych, a dzięki kolejnym działaniom prowadzonym w ramach programu Podziel się Dobrym Posiłkiem, podopieczni dwunastu mazowieckich placówek zostaną objęci programem edukacyjnym opartym na grywalizacji.
Działania te mają za zadanie uczyć, jak ważne jest spożywanie pełnowartościowych posiłków i codzienne dostarczanie organizmowi wszystkich składników odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego rozwijania się organizmu.

(A)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.