środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

Nowa przychodnia w Piastowie

Władze miasta unieważniły przetarg na budowę filii przychodni SPZOZ „Piastun”. Ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców przekraczały budżet przewidziany przez władze Piastowa na realizację inwestycji.
W Piastowie przy ul. Reja działa zmodernizowana przychodnia Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) „Piastun”. Placówka ma również swoją filię po północnej stronie miasta. Działa ona w niewielkim budynku przy ul. Wysockiego. W tym przypadku warunki nie są tak komfortowe, jak w przychodni przy ul. Reja.
Filia mieści się w niewielkim domu jednorodzinnym zaadaptowanym na potrzeby lecznicy. Od kilku lat zarówno mieszkańcy, jak i władze miasta wskazują na konieczność rozbudowy lub zmiany siedziby placówki.
Niedawno plany stworzenia nowoczesnej filii piastowskiego zakładu opieki zdrowotnej „Piastun” po północnej stronie miasta nabrały tempa. Zgodnie
z założeniami obiekt powstać ma przy Al. J. Piłsudskiego. Będzie to piętrowy budynek. Na parterze znajdą się gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe, gabinet USG, gabinet stomatologiczny, recepcja, szatnia i zaplecze socjalne
z sanitariatami.
Na piętrze zaprojektowano gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, część administracyjną i zaplecze socjalne
z sanitariatami. W kondygnacji piwnicznej zaś znajdować będą się pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz szatnia z natryskami.
Ponadto w placówce przewidziano pomieszczenia do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. W budynku zaprojektowano dwie klatki schodowe oraz windę.
Na budowę placówki gmina zarezerwowała w budżecie 7 mln zł. Zakończenie budowy nowej filii przychodni zaplanowano w połowie 2019 r. Pierwsze prace budowlane miały rozpocząć się jeszcze w tym roku, jednak już teraz wiadomo, że założenia władz miasta ulegną przesunięciu.
Po rozpoczęciu postępowania w celu wyboru wykonawcy, który wybuduje filię przychodni SPZOZ „Piastun”, miasto unieważniło przetarg. Ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców przekraczały budżet przewidziany przez miasto na realizację inwestycji.

Kinga Rochalska
Fot. www.piastow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.