środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

Rusza budowa parkingu w formule „parkuj i jedź”

Prezydent Miasta Pruszkowa podpisał umowę z wykonawcą wielopoziomowego parkingu w formule „parkuj i jedź”, który powstanie w pobliżu stacji PKP w rejonie ul. Sienkiewicza. Parking ma zostać uruchomiony do 30 września 2018 roku.

W piątek, 3 listopada Prezydent Miasta Pruszkowa podpisał umowę wykonawczą z firmą Strabag na realizację wielopoziomowego parkingu w formule „parkuj i jedź”, który położony będzie w pobliżu stacji PKP, przy ul. Sienkiewicza. Parking ma mieć cztery kondygnacje oraz dodatkowy poziom, umożliwiający zostawianie samochodów na dachu budynku. Zmieści się na nim 392 samochody, 10 motocykli i 72 rowery. Oprócz miejsc postojowych i przestrzeni komunikacyjnej, w budynku zostaną wydzielone pomieszczenia monitoringu, socjalne dla obsługi, a także gospodarcze i techniczne. Wewnątrz gmachu auta będą przemieszczały się po pochylniach. Zostaną wybudowane także dwie klatki schodowe oraz winda. Wjazd i wyjazd zostanie zlokalizowany od strony ul. Sienkiewicza. Inwestycja ma kosztować 16 mln zł, z czego 80 proc. pokryje unijna dotacja. Termin uruchomienia parkingu przewidziano na 30 września 2018 r.
Przy ul. Sienkiewicza budowane jest także nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe „Nowa Stacja”, które ma być gotowe pod koniec przyszłego roku. Powstanie w nim kolejny, podziemny parking, dedykowany gościom galerii.

Kinga Rochalska

Fot. www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.