środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

URSUS. Najbezpieczniejsza dzielnica Warszawy

Ursus ponownie najbezpieczniejszą dzielnicą Warszawy

Wyniki analizy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stolicy potwierdzają, że Ursus ponownie zyskał miano najbezpieczniejszej dzielnicy Warszawy. W ubiegłym roku w Ursusie odnotowano 913 przestępstw i 3 532 wykroczenia.

W dzielnicy, która liczy niemal 60 tys. zameldowanych mieszkańców oraz około 10 tys. mieszkańców bez meldunku, według danych policji w roku 2016 zarejestrowano 913 przestępstw i 3 532 wykroczenia. Stawia to Ursus w pozycji lidera w rankingu bezpieczeństwa warszawskich dzielnic.

Wśród przestępstw dominują kradzieże, co – niestety – dotyczy przede wszystkim nowych osiedli. Osiedle „Niedźwiadek” już nie jest statystycznie najbardziej zagrożonym osiedlem w Ursusie. Wraz z intensywnym wzrostem liczby mieszkańców na czoło tych niechlubnych statystyk wysuwa się osiedle „Skorosze”. W Ursusie rośnie też ilość włamań. Jednak dzielnica plasuje się na ostatnim miejscu w Warszawie w statystyce tzw. poważnych przestępstw. W ubiegłym roku skradziono na terenie Ursusa tylko 28 samochodów. Doszło do zaledwie 8 rozbojów i kradzieży rozbójniczych oraz 2 pobić.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.