środa, 12 sierpnia, 2020
Flesch Mazowsza

Koniec sezonu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego

Do niedzieli, 5 listopada, mieszkańcy mogli korzystać z pruszkowskiego roweru miejskiego. Tym samym zakończył się zaplanowany na dwa miesiące program pilotażowy.

Pilotażowy program Pruszkowskiego Roweru Miejskiego

Systemy rowerów miejskich cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Polski.  Wypożyczalnie rozwijają się nie tylko w największych miastach kraju, ale również chociażby w podwarszawskim Konstancinie, Grodzisku Mazowieckim czy Michałowicach. System rowerów miejskich postanowiły też wypróbować władze Pruszkowa. W tym roku, tuż po wakacjach, rozpoczęto pilotażowy program Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostały 48 rowery miejskie. Stacje pojawiły się w rejonie dworca Warszawskiej Kolei Dojazdowej, przy ul. Robotniczej, przy ul. Jasnej, na terenie Parku Mazowsze oraz pobliżu MLP Pruszków.

Najpopularniejsza stacja

Program pilotażowy trwał dwa miesiące. Zakończył się w niedzielę, 5 listopada. W tym czasie z pruszkowskich rowerów skorzystano niemal 1500 razy. Przedstawiciele operatora systemu, firmy Nextbike uważają, że jest to dobry wynik biorąc pod uwagę wyjątkowo deszczową jesień. W systemie zarejestrowało się ponad 370 nowych użytkowników. Co ciekawe, ponad 40 proc. wypożyczeń zostało dokonanych przez osoby zarejestrowane w innych systemach, przede wszystkim warszawskim Veturilo. Największą popularnością cieszyła się stacja wypożyczeń rowerów zlokalizowana przy dworcu WKD Pruszków. Odnotowano na niej ponad jedną trzecią wszystkich wypożyczeń. Stacja ta była również najpopularniejszym miejscem oddawania rowerów.

– Jest to tendencja, którą obserwujemy w wielkich aglomeracjach. Dlatego zawsze rekomendujemy lokalizację stacji rowerowych między innymi właśnie w pobliżu centrów przesiadkowych. Umożliwia to optymalne wykorzystanie roweru jako jednego z środków transportu – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike Polska.

Teraz operator przygotowuje dla władz miasta podsumowanie sezonu wraz z sugestiami, które zdecyduje o kształcie projektu miejskich rowerów w przyszłym roku.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.