wtorek, 21 stycznia, 2020
Flesch Mazowsza

Rusza rozbudowa szkoły na Gąsinie

Spółka Strabag podpisała kontrakt na rozbudowę szkoły podstawowej nr 10 i budowę nowoczesnych obiektów oświatowo – sportowych przy ulicy Pływackiej w Pruszkowie. Budowa ma zakończyć się w 2020 r.

Pruszkowska dzielnica Gąsin w ostatnich latach przeszła prawdziwy boom mieszkaniowy. Nic więc dziwnego, że niewielkie placówki edukacyjne powoli przestały zaspokajać potrzeby mieszkańców. Odpowiedzią na rosnącą liczbę uczniów ma być rozbudowa szkoły podstawowej nr 10 i budowa obiektów oświatowo – sportowych przy ulicy Pływackiej. Placówka ma być najnowocześniejszym kompleksem w okolicy.

Obiekt będzie składał się z przedszkola dla 100 dzieci, szkoły podstawowej dla 725 uczniów, zespołu sportowego, dwóch stołówek z zapleczem kuchennym, trzech świetlic, jak również sal do zajęć wyrównawczych. Na zewnątrz znajdą się boiska ze sztuczną nawierzchnią, trzytorowa bieżnia lekkoatletyczna, plac zabaw dla przedszkolaków oraz ogródki klasowe. Jak zapewniają władze Pruszkowa, obiekt ma służyć również mieszkańcom Gąsina. W szkole znajdzie się bowiem filia biblioteki wraz z salą przeznaczoną m.in. na spotkania mieszkańców.

Plany rozbudowy placówki powoli urzeczywistniają się. Niedawno wybrano wykonawcę inwestycji. Jest nim firma Strabag, która podjęła się rozbudowy szkoły za kwotę 47,6 mln zł. Kiedy rozpocznie się budowa obiektu?

– Myślę, że już w tym roku zaczną się tam poważniejsze prace budowlane, a w przyszłym roku wszystko będzie szło pełną parą – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Zgodnie z założeniami, najpierw powstanie nowy budynek szkoły podstawowej. W tym czasie stary kompleks zostanie zburzony, a na jego miejsce powstanie przedszkole. Jako termin oddania uczniom nowoczesnej szkoły przyjęto wrzesień 2019 roku. Rok później do obiektu wprowadzić mają się przedszkolaki.

Kinga Rochalska

Fot. www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.