czwartek, Maj 23, 2019
Flesch Mazowsza

Nie będzie likwidacji grodziskiej kładki

Marcin Giziński Październik 20, 2016 Wiadomości

Na razie nie będzie likwidacji kładki nad torami. Jak wynika ze zdobytych przez nas informacji aktualnie nie ma możliwości jej demontażu, a PKP przygotowują się do kapitalnego remontu kładki.

Mimo, iż na grodziskim dworcu można korzystać także z podziemnego przejścia pod torami kolejowymi, to kładka nadal pozostanie. Już teraz pojawiają się głosy, że w przyszłości dojdzie do jej demontażu.

– Mieszkam przy ul. Traugutta w Grodzisku i wydostanie się do centrum miasta było dla mnie dużym problemem, ale po budowie przejścia podziemnego istnieje dodatkowa alternatywa, z której bez problemu mogę korzystać – mówi pani Krystyna, mieszkanka grodziskiej dzielnicy Łąki.

Przejście podziemne dodatkowo wyposażone jest w windy dla osób o ograniczonej mobilności.

– Owszem zatrudniono pracowników, którzy pomagają w wydostaniu się do centrum, ale zazwyczaj dotyczy to przenoszenia rowerów lub wózków, gdy o pomoc proszą matki z dziećmi. Natomiast osoby słabo widzące, takie jak ja, pozostawione są same sobie, dlatego korzystam z przejścia podziemnego – podkreśla rozmówczyni.

Jak wynika z informacji przekazanych przez pracowników magistratu, przejście nad torami PKP nie zostanie na razie zlikwidowane. Kładka pozostanie dodatkowym przejściem dla mieszkańców, szczególnie tych, którzy są młodzi i mogą samodzielnie funkcjonować.

Stan kładki również uległ znacznej poprawie. Podłoże zbudowane z płyty betonowej miało do tej pory widoczne ubytki i bezpieczeństwo pozostawało wiele do życzenia. Szczególnie narażone były osoby z zaawansowaną wadą wzroku. Co prawda, pomalowano barierki i poręcze, ale były to bardziej prace związane z estetyką niż z usuwaniem realnych zagrożeń, jakie czyhają na podróżnych. Jednak, jak zapewniają władze miasta już niebawem ruszą dalsze prace remontowe.

– Burmistrz Grodziska nie ma żadnej wiedzy na temat likwidacji kładki dla pieszych nad torami kolejowymi usytuowanej w rejonie stacji Grodzisk Mazowiecki – informuje Zdzisław Brzeziński, doradca burmistrza. – Wprost przeciwnie, według wiedzy Burmistrza właściciel i zarządca infrastruktury kolejowej, którym jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują się do kapitalnego remontu kładki – dodaje.

Dlatego już niebawem, mieszkańcy będą mogli przedostawać się na drugą stronę miasta korzystając nie tylko z dobrze wyposażonego przejścia podziemnego, ale także poruszając się po wyremontowanej kładce, która z pewnością zapewni przechodniom komfort i bezpieczeństwo.

Tekst i foto:

Daria Głowacka

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.