poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

Dzień Seniora w Milanówku

Marcin Giziński Październik 27, 2017 Kultura, Różności Brak komentarzy do Dzień Seniora w Milanówku

Jesień to pora roku dedykowana tym spośród nas, którzy osiągnęli jesień swojego życia – w październiku i listopadzie obchodzimy kolejno: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Europejski Dzień Seniora oraz Ogólnopolski Dzień Seniora. A więc świętujemy zarówno globalnie, jak i lokalnie. Wszystko zaś po to, aby kształtować społeczną postawę szacunku wobec osób starszych oraz wdrożyć działania, które zapewnią seniorom zdrowe, aktywne i ciekawe życie.

21 października Milanowskie Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miasta tradycyjnie już zorganizowało potańcówkę przy muzyce na żywo, wieczór przeznaczony specjalnie dla milanowskich seniorów.

Impreza rozpoczęła się krótką i miłą częścią oficjalną – Dyrektor MCK i Pani Burmistrz w serdecznym tonie powitały wszystkich obecnych gości, życząc im dobrej zabawy w gronie przyjaciół oraz kondycji i wytrwałości na parkiecie.

Przedstawiciel samorządu przekazał na ręce Prezes Związku Emerytów i Rencistów dekoracyjny bukiet delikatnych róż, adresowany do wszystkich obecnych pań, również tych niezrzeszonych. Każdego z przybyłych seniorów, panie i panów, obdarowano czekoladowym upominkiem, które w koszach roznosili młodzi pracownicy MCK.

Korzystając z okazji przedstawicielka milanowskiego OPS, życząc gościom energii i pasji, poinformowała, że Ośrodek Pomocy Społecznej włączył się w politykę senioralną miasta. W październiku uruchomił Milanowską Szkołę Aktywnego Seniora pod hasłem „U nas zdobędziecie przepis na długowieczność”. Ruszyły już grupy z zajęć ogólno-kondycyjnych i języka angielskiego, będzie też klub filmowy, zapisy na bezpłatne zajęcia trwają.

Po części oficjalnej zabawa rozpoczęła się na dobre. Sala gimnastyczna Zespołu Szkół przy ul. Piasta na tą okazję zmieniła oblicze. Zawieszona pod sufitem lustrzana kula dyskotekowa spowiła w efekty świetlne pary tańczące na parkiecie. Trzyosobowa kameralna Orkiestra Macieja Kierzkowskiego przygrywała ze sceny do tańca, na harmonii, saksofonie i perkusji. W chwilach wytchnienia seniorzy raczyli się ciastami i napojami przy stołach.

Kto nie miał okazji ujrzeć milanowskich seniorów na parkiecie, niech wie, że pięknie tańczą – zarówno klasycznie w parach, jak i rozrywkowo w spontanicznym kółeczku, tudzież solo w pojedynkę. Odważnie i bez namysłu ruszają do walca, tanga czy rytmów fokstrota. Muzycy znakomicie stworzyli ku temu atmosferę, grając taneczne przeboje wszechczasów, o wiele mówiących tytułach: „Cicha woda brzegi rwie”, „Już taki jestem zimny drań” czy porywającego, romantycznego walca z „Nocy i dni”. Oraz wiele, wiele innych melodii, które wszyscy bez wyjątku seniorzy znają z lat młodości.

Sylwia Pańków

Fot. Joanna Szamota

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.