poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

Willa „Waleria” – wernisaże, koncerty, wystawy

Znana milanowianom i milanowiankom zabytkowa willa „Waleria”, położona w parkowej części miasta, jest obiektem tyleż nadgryzionym zębem czasu, co malowniczym. Jej atrakcyjna lokalizacja, walory historyczne i architektoniczne prowokują wręcz do organizowania eventów artystycznych, dla których jest klimatyczną oprawą.

W sobotę 21 października Centrum Środowisk Twórczych „Willa Waleria” zorganizowało w obiekcie kolejne wydarzenie – wernisaż prac malarskich i fotograficznych Katarzyny i Piotra Borkowskich. Ponieważ wieczorną porą ogród i sama willa stopniowo pogrążały się w ciemnościach, drogę do mieszczącej się na parterze Pracowni Jana Szczepkowskiego oświetlały nastrojowe lampiony. Sama pracownia, jej chropowata biel, monochromatyczne przedstawienia rzeźbiarskie i klimatyczny piec kaflowy stanowiły idealne tło dla ekspozycji.
Wystawa zatytułowana była „Tam” – czyli tam, gdzie obecnie się nie znajdujemy, gdzie kierujemy nasz wzrok i gdzie dążymy. Katarzyna Borkowska zaprezentowała swoje najnowsze obrazy, inspirowane snami i uczuciami, piękne prace ceramiczne oraz oryginalną serię świeczników naściennych. Wyjątkowo intrygującą wersją był kinkiet wykonany z deski zestawionej z dekoracyjnymi, starymi łyżkami.
Piotr Borkowski – pasjonat fotografii – przedstawił fotograficzne portrety kobiece i fotograficzne pejzaże, będące efektem jego działań twórczych na przestrzeni wielu lat. Oboje małżonkowie są wychowankami Ogniska Plastycznego im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim, gdzie doskonalili swój artystyczny warsztat.
Jak przystało na prawdziwy wernisaż było tłoczno, towarzysko i impresyjnie, fotografowie krążyli wśród gości dokumentując wydarzenie a stół elegancko zachęcał do poczęstunku. A willa Waleria już zaprasza na następne spotkania ze sztuką, czy to w wersji plastycznej, czy muzycznej.

Tekst i foto:
Sylwia Pańków

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.