poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

„Nowa Stacja” już w 2018 roku

Budowa pierwszego centrum handlowego na terenie Pruszkowa idzie pełną parą. Mimo dużego opóźnienia w rozpoczęciu inwestycji, termin otwarcia „Nowej Stacji” zaplanowano już na czwarty kwartał 2018 r.

„Nowa Stacja” będzie jednym z największych centrów handlowych w okolicy Warszawy. Liczbą oferowanych usług ma przewyższyć nawet pobliskie centrum handlowe w Jankach.

Ponad 120 sklepów w Pruszkowie

W „Nowej Stacji” znajdzie się ponad 120 sklepów i lokali usługowych zlokalizowanych na 25 tys. m kw. powierzchni. Na parterze centrum zaplanowano budowę supermarketu spożywczego, a obok niego, podobnie jak na pierwszym piętrze, pojawią się sklepy z artykułami dla dzieci, obuwiem, odzieżą, galanterią skórzaną, sprzętem multimedialnym i AGD.

– Do współpracy zachęcamy lokalnych przedsiębiorców. W centrum znajdą się również sklepy największych marek sieciowych – mówi Maciej Krzewiński, prezes zarządu ECC Property Management.

W galerii nie zabraknie miejsca na restauracje, punkty rozrywkowe i kąciki dla maluchów. Mieszkańcy znajdą tu także kilkusalowe kino oferujące bogaty repertuar filmowy oraz nowoczesny klub fitness.

„Nowa Stacja” zlokalizowana będzie tuż przy stacji PKP Pruszków, na terenie dawnej fabryki obrabiarek. Jak tłumaczy inwestor, taka lokalizacja centrum ma zapewnić okolicznym mieszkańcom dogodny dojazd zarówno samochodem, jaki i komunikacją miejską.

Budowa idzie pełną parą

Przygotowania do budowy pierwszego centrum handlowego w Pruszkowie trwały bardzo długo. Zgodnie z pierwotnymi założeniami zakupy w „Nowej Stacji” powinniśmy robić już pod koniec 2016 r. Jednak przedłużające się procedury i ustalenia wydłużyły proces przygotowań do rozpoczęcia inwestycji. W końcu jednak udało się.

Oficjalnie budowa pierwszego w Pruszkowie centrum handlowego wystartowała 10 kwietnia br. Po trwających pół roku robotach budowlanych obecnie prowadzone są już prace na parterze i pierwszej kondygnacji budynku. Trwają również roboty związane z wylewaniem stropów.

– Termin otwarcia zaplanowano na czwarty kwartał 2018 r. Finał zbiega się również z zakończeniem innych inwestycji w tym rejonie. Mowa tu o budowie parkingu Park&Ride czy modernizacji linii kolejowej – mówi Maciej Krzewiński, prezes zarządu ECC Property Management.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.