poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

PIASTÓW. Zapewniono miejsce wszystkim przedszkolakom

Od tego roku gminy mają obowiązek zapewnić miejsce w przedszkolu wszystkim chętnym dzieciom w wieku 3-5 lat oraz obowiązkowo wszystkim 6-latkom. Choć wiele, nawet zamożnych samorządów, nie poradziło sobie z tym wyzwaniem oświatowym, Piastów zapewnił miejsce w przedszkolu wszystkim maluchom.

Zgodnie z prawem oświatowym gminy mają obowiązek zapewnić bezpłatne miejsce w przedszkolu wszystkim chętnym dzieciom w wieku od 3 do 5 lat oraz obowiązkowo wszystkim 6-latkom.

Jak przekonują piastowscy urzędnicy, zwłaszcza w kontekście likwidacji gimnazjów i przywrócenia obowiązku szkolnego dla siedmiolatków, znalezienie miejsc dla wszystkich maluchów nie było łatwym zadaniem. W związku z tym, podjęto decyzję by w kilku szkołach podstawowych otworzyć dodatkowe oddziały przedszkolne. Tym samym w przedszkolach udało się zapewnić nowe miejsca dla najmłodszych maluchów.

Od września do czterech przedszkoli miejskich (publicznych) uczęszcza 630 dzieci, kolejne ponad 230 dzieci zajęło miejsca w siedmiu placówkach niepublicznych, natomiast 217 sześciolatków rozpoczęło edukację szkolną w klasie „0”.

– Nasze miasto nie poprzestaje jednak na tegorocznym niewątpliwym sukcesie, jakim jest umieszczenie wszystkich dzieci w przedszkolach, i przygotowuje się do nowych rozwiązań. Nie przewiduje się wprawdzie budowy nowych obiektów, będą za to rozbudowywane stare i poszukiwane możliwości adaptacji innych – komentuje Urszula Nelken, Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Miasta Piastowa.

Jak wskazuje Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Miasta Piastowa, już w niedługim czasie przebudowany zostanie budynek Przedszkola Miejskiego nr 4. Ponadto co najmniej dwie grupy trzylatków z filii Przedszkola nr 3 będą mogły przenieść się do lepiej skomunikowanego i położonego bliżej macierzystej placówki modernizowanego budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.