czwartek, Maj 23, 2019
Flesch Mazowsza

Ośrodek szkoleniowy Legii w Książenicach

Marcin Giziński Październik 18, 2017 Edukacja, Kultura, Sport

W 2019 roku w Książenicach (gmina Grodzisk Mazowiecki) powstanie Ośrodek Treningowo- Szkolny z Kompleksem Badawczo – Rozwojowym. Ośrodek będzie nową siedzibą Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.
Śledząc dokładnie kolejne kroki w powstawaniu tejże wielomilionowej inwestycji dowiedzieliśmy się co będzie wchodzić w jej skład. Warto jeszcze przypomnieć, że porozumienie na powstanie Akademii Piłkarskiej Legii po burzliwych negocjacjach podpisano w lutym ubiegłego roku. Mianowicie w skład Kompleksu Badawczo – Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo – Szkolnym wejdą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno – sportowa, a także centrum badawczo – rozwojowe. Dodatkowo pojawi się też Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz baza niezbędna do szkolenia młodych piłkarzy i całego pokolenia przyszłych mistrzów.
Przyglądając się szerzej założeniom inwestycyjnym Akademii widzimy kolejne obiekty: m.in. plac do treningu funkcjonalnego, trzy małe boiska piłkarskie o nawierzchni sztucznej, boisko do piłki plażowej (nożnej, siatkowej), boisko mieszane do tenisa, siatkówki czy też koszykówki. Nie zabraknie też placu zabaw i jakże popularnej w ostatnich czasach siłowni plenerowej.
Treningi oraz mecze będzie można oglądać z nowoczesnych trybun, w tym jednej składanej. Tak ogromny kompleks potrzebuje także dużej ilości miejsc parkingowych. Będzie ich blisko 230 dla samochodów osobowych. Cały teren zaś będzie oświetlony i ogrodzony.
Władze stołecznego klubu wybrały już także elewacje obiektu.
– Poprosiliśmy o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji wszystkich pracowników oraz zawodników Akademii i ich rodziców – informuje klub Legia Warszawa. – Do wyboru były cztery warianty. Najwięcej głosujących wskazało opcję, która swoim wyglądem nawiązuje do historycznych barw: biel i czerń, wykorzystywanych przez Legię Warszawa także w ramach obecnych strojów.
Pomysł na prezentacje ośrodka inspirowany był wizytami w ponad 30 centrach treningowych w całej Europie. Koncepcja architektoniczna została przygotowana przez polską pracownię LAP Studio we współpracy z Estudio Lamela, które jest autorem m.in. projektu ośrodka treningowego Realu Madryt w Hiszpanii.
Akademia Piłkarska Legii ma zostać oddana do użytku na przełomie 2018/2019. Czekamy na to z ogromną niecierpliwością!

Anna Jakulska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.