wtorek, Wrzesień 25, 2018
Flesch Mazowsza

Bardzo ambitna operacja

Marcin Giziński Październik 5, 2017 Wiadomości

W Szpitalu Powiatowym podpisano umowę na przebudowę i modernizację trzech jego oddziałów. To kolejne z działań Zarządu Powiatu Pruszkowskiego zmierzające do poprawy jakości pracy i komfortu pacjentów szpitala „na Wrzesinie”.

Inwestycja obejmie remont Oddziału Chirurgicznego, Izby Przyjęć, Poradni Endoskopowej i Przychodni Chirurgiczno-Ortopedycznej.

– Jest to bardzo duże wyzwanie logistyczne, dlatego że będziemy pracować na żywym organizmie, czyli remont będzie przebiegał w trakcie normalnej pracy szpitala. Dołożymy wszelkich starań, żeby prowadzone prace były jak najmniej uciążliwe dla pacjentów. Razem z wykonawcą chcemy precyzyjnie określić, jak wyłączymy poszczególne oddziały czy przychodnie – mówi Tomasz Sławatyniec, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pruszkowie.

Dokładny koszt inwestycji to 4 177 364,28 zł. Według starosty Maksyma Gołosia remont obiektu znacząco podniesie komfort obsługi pacjentów.

– Wypełniamy w ten sposób nasze przedwyborcze zobowiązania. Chcemy, żeby prace przebiegły jak najszybciej i skończyły się jeszcze przed końcem roku. Zrobimy też wszystko, żeby pozyskać kolejne środki na te działania i mamy nadzieję na wsparcie w tej kwestii Wojewody Mazowieckiego – stwierdził starosta.

Władze powiatu liczą także na pozytywne rozstrzygnięcie drugiej części przetargu, poszerzającej zakres robót.

– Szpitalem nadzoruje nowy dyrektor, a firma, która wygrała przetarg ma duże doświadczenie, dlatego możemy być dobrej myśli. Przebudowa obiektu to bardzo ambitna operacja, ale wierzymy, że przebiegnie sprawnie – dodaje starosta.

Krzysztof Bukowski,

Zastępca Naczelnika Biura Zarządu

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.