poniedziałek, 23 maja, 2022
Flesch Mazowsza

Pozycja godna uwagi

Marcin Giziński 19 września, 2017 Edukacja, Wiadomości Brak komentarzy do Pozycja godna uwagi

Pójście do przedszkola wiąże się często z ogromnym stresem. Zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Naprzeciw temu problemowi wychodzi Katarzyna Kania – Stróżewska, grodziski pedagog oraz terapeuta ze swoją książką pt.,: „Nawet koza białogłowa do przedszkola pójść gotowa”.

Adaptacja przedszkolna dla jednych jest przysłowiową bułką z masłem, a dla niektórych stanowi nie lada wyzwanie. Autorami książki są twórcy przedszkola Burczybas, więc możecie być pewni, że ludzie którzy na co dzień pracują z dziećmi wiedzą najlepiej jak wygląda cały proces adaptacyjny i jak się do niego przygotować.

Nie jest to jednak typowy poradnik, wypełniony po brzegi fotografiami dzieci bawiących się w przedszkolu z wyklepanymi na pamięć poradami. Jest to kawał literatury opisującej ostatnie miesiące przed przedszkolnym debiutem.

Bohaterem powieści jest Staś, mały chłopiec, który spędza wakacje na wsi u babci Lusi i dziadka Antka. Są to jego ostatnie wakacje przed pójściem do przedszkola. Chłopiec beztrosko spędza czas w otoczeniu rodziny i wiejskich zwierząt. Z jednej strony cieszy się z pójścia do nowego miejsca, ale z drugiej obawia się czy da sobie tam radę.

Staś ma też starszą siostrę Marysie, która wprowadza go w świat przedszkola opowiadając mu, że pozna tam mnóstwo ciekawych kolegów i koleżanek, a przemiłe panie, które tam pracują nie pozwolą mu się tam ani nudzić ani smucić.

Książka Katarzyny Kani – Stróżewskiej to wspaniała opowieść nie tylko o przedszkolu, ale także o wspaniałych wakacjach na wsi. Autorka poświęciła mnóstwo miejsca w swojej książce opisom zwierząt, ich zwyczajom, a także obowiązkom, jakie mają ludzie je hodujący. Tego typu pozycje często epatują nadmiernym dydaktyzmem lub jeśli odbiorcami są właśnie dzieci – są napisane zbyt banalnie. Tutaj jednak narratorem jest dziecko, co pozwala lepiej wczuć się w historię. Książka zawiera także poradnik dla rodziców, z którego można się dowiedzieć np. jak oswoić lęk przed przedszkolem.

Książka od 1 grudnia dostępna jest pod adresem www.coryllus.pl, a jej koszt to 32 zł. Wszystkich gorąco zachęcamy do przeczytania. To naprawdę godna uwagi pozycja.

AJ

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.