poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

Cykliści mają dobrze

W ubiegłym roku Nadarzyn otrzymał ponad 4,5 mln zł dofinansowania na budowę ścieżek rowerowych. Szybko rozpoczęto realizacje zamierzonych celów a efekty widoczne są już m.in. na ul. Plantowej.

Jednak to nie koniec. Urząd przygotowuje dokumentację na kolejne ścieżki, które zapewnią lepszą komunikację w gminie.

–Obecnie przygotowujemy dokumentację, której wymaga jednostka organizująca finansowanie. Na część ścieżek mamy pełną dokumentację wraz z pozwoleniami na realizację, dla dwóch odcinków mamy przygotowany program funkcjonalno-użytkowy – podaje Anna Gutowska, kierownik referatu inwestycji w gminie Nadarzyn.

W planach jest również pojawienie się na terenie gminy siedmiu punktów „Bike&Ride”, w których udostępnionych zostanie 70 miejsc postojowych. Przy okazji budowy ścieżek, na terenie gminy pojawi się infrastruktura w postaci wiat i stojaków. Gmina rozważa jeszcze jedno udogodnienie dla mieszkańców. A mianowicie, rower gminny.

Rowery można by było wypożyczać i zwracać przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Przez pierwsze 12 godzin jazda jest bezpłatna, a po przekroczeniu tego czasu płacimy 10 zł za godzinę. Brak zwrotu roweru po 24 godzinach skutkuje karą w wysokości 200 zł plus koszty wypożyczenia.

Aby móc wypożyczyć rower należy się zarejestrować i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 złotych. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu Rower Gminny, o ile wcześniej nie została wykorzystana na opłaty. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń.

EW

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.