środa, Czerwiec 19, 2019
Flesch Mazowsza

Moc wrażeń z letnim kinem!

Marcin Giziński Sierpień 10, 2017 Kultura

Niezapomniana atmosfera, parkowa sceneria i świetny film! To wszystko czeka na Was podczas letnich projekcji.

Kina w plenerze cieszą się ogromną popularnością. Zatem nic dziwnego, że co raz więcej miast i gmin chce serwować swoim mieszkańcom tego typu rozrywkę. Z tego powodu Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków oraz Ursus przygotowały dla Was moc filmowych wrażeń, a my postanowiliśmy sprawdzić co dla nas szykują.

Żyrardów

W Żyrardowie w każdą wakacyjną sobotę będzie można obejrzeć ciekawy film na świeżym powietrzu. Do tej pory produkcje jakie pojawiły się na letnim telebimie to „Kick Ass”,„Idol” „Juno” i „Love, Rosie”.

Kino plenerowe w Żyrardowie tradycyjnie odbywać się będzie na placu Jana Pawła II –w lipcu o godzinie 21.30, a w sierpniu o godzinie 21.00. Ekranizacje jakie jeszcze będziecie mogli tam obejrzeć w nadchodzące letnie wieczory to: 5.08 („Transcendencja”), 12.08 („SpiritedAway: W krainie Bogów”), 19.08 („Slumdog: Milioner z ulicy”), a także 26.08 („Gra Endera”).

Grodzisk Mazowiecki

Tegoroczne letnie kino w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się na Stawach Walczewskiego. Na razie zaplanowane zostały dwie projekcje filmowe. Pierwszy pokaz odbył się 22 lipca o godzinie 22. Pokazany został wówczas film dokumentalny „The Rolling Stones OléOléOlé!”.

Opowiada o trasie koncertowej kultowego zespołu The Rolling Stones, która odbyła się w 2016 roku i podbiła serca fanów Ameryki Południowej. Podróż pełna emocji wypełniona po brzegi rockandrollem i najbardziej wielbionymi utworami Stone’sów. Zwieńczeniem całej trasy jest historyczny występ grupy w Hawanie, w którym udział wzięło 1 200 000 osób!

Kolejny seans zaś odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 21.00, gdzie goście na ekranie będą mogli zobaczyć francuski klasyk – „Rozumiemy się bez słów”. Jest to komediodramat, który zarówno doprowadzi Cię do łez jak i rozbawi do rozpuku. Nie możesz tego przegapić!

Pruszków

Szósta edycja letniego kina zawitała do Pruszkowa. Dziewięć wakacyjnych sobót pod chmurką, malowniczy Park Potulickich i magiczna atmosfera! W sobotę 29 lipca odbyła się piąta już projekcja kina plenerowego. Następna sesja zaplanowana została na 5.08 („Furia”), 12.08 („X- Men:Apocalypse”), 19.08 („Co Ty wiesz o swoim dziadku?”), a także 26.08 („Sicario”). Każdy pokaz odbywać się będzie zawsze o godzinie 20.30!

Warszawa Ursus

Letnia Stolica Kina zawitała również do Parku Czechowickiego w Ursusie. Seanse odbywać się będą w każdy piątek, aż do końca wakacji – w lipcu o godz. 21.45, w sierpniu zaś o godz. 21.15. Pierwszy pokaz odbył się 7 lipca, zaprezentowany został film „Czekolada”. Projekcja przyciągnęła do siebie tłumy mieszkańców Ursusa i okolic. Najbliższy seans odbędzie się już w piątek 04.08 („A właśnie, że tak!”), 11.08 („Połów szczęścia w Jemenie”) i 18.08 („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”).

Nie przegapcie!

Nad głową bezchmurne niebo, na ekranie ulubieni aktorzy, w ręku świeży popcorn, czego chcieć więcej? Kino letnie to wspaniała forma rozrywki dla tych, którzy w wakacje pozostają w mieście. Wstęp na wszystkie seanse plenerowe jest wolny. Wystarczy zabrać ze sobą ciepły koc, szeroki uśmiech, rodzinę, znajomych i cieszyć się filmem pod chmurką.

Gorąco zapraszamy w imieniu wszystkich miast i gmin!

Anna Jaskulska

Fot. ze strony Pruszkowskie Kino Letnie

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.