środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

APEL O WSPARCIE

Marcin Giziński Sierpień 8, 2017 Różności Brak komentarzy do APEL O WSPARCIE

  Po raz kolejny zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc. Nie raz udowodniliście, że na WAS zawsze możemy liczyć. Tym razem nie prosimy o wsparcie dla naszych zwierzaków ale dla Prezes naszego Stowarzyszenia – Moniki Czech.

Zapewne każdy z Was kojarzy Monikę, która nigdy nie odmawiała pomocy, a zwierzęta były dla niej wszystkim. Od lat prowadziła dom tymczasowy dla kociaków zbieranych z Pruszkowa i okolic. W dniu 13.06.2017 r. Monika zasłabła w pracy. Okazało się, że w jej mózgu pękł tętniak, co doprowadziło do wylewu krwi do mózgu. Lekarze ze szpitala w Warszawie przy ul. Banacha przeprowadzili operację, jednak Monika nie wybudziła się z narkozy. Po kilku dniach Monika przeszła kolejną operację – aby ratować obumierający przez obfite krwawienie mózg, lekarze zdecydowali się usunąć jego płat.
Po niecałych trzech tygodniach Monika została przewieziona do szpitala w Tworkach, gdzie wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Nowe leki zaczynają działać, Monika zaczyna już poruszać rękoma i nogami, oraz reaguje na proste polecenia. Słyszy co do niej mówimy i prostymi gestami daje znać, że rozumie. W dalszym ciągu jednak nie mówi i nie otwiera samodzielnie oczu, jednak wierzymy, że już wkrótce jej terapia poczyni dalsze postępy.
Przed Moniką jeszcze bardzo daleka droga do powrotu do zdrowia, jej częścią będzie długa i kosztowna rehabilitacja. Z całego serca chcemy jej pomóc w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji, dlatego szukamy specjalistycznych ośrodków, które pomogą nam znowu postawić Monikę na nogi. Potrzebujemy pieniędzy na zakup środków higienicznych, specjalistycznych pokarmów, leków a przede wszystkim na rehabilitację i ewentualnie opłaty w specjalistycznym ośrodku.
Z całego serca prosimy WAS o wsparcie i pomoc w pozyskaniu tych funduszy.
Aby zbiórka była jak najbardziej efektywna, podjęliśmy współpracę z warszawską Fundacją „Znajdź Pomoc”, gdzie zostało utworzone specjalne subkonto dla Moniki. Wszystkie środki zebrane w ostatnich dniach zostały przelane na poniższe konto – tam też prosimy kierować wpłaty.
52 1050 1025 1000 0090 3010 4252
tytuł przelewu: „darowizna dla Moniki Czech”
Fundacja „Znajdź Pomoc”
ul. Woziwody 8, 02-908 Warszawa
KRS 0000414091
Każda wpłacona złotówka będzie darem serca dla Moniki , za który z góry bardzo dziękujemy. Będziemy również niezwykle wdzięczni za każde udostępnienie tego posta oraz przekazanie informacji o zbiórce.
Członkowie Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt
Niestety od kilku dni stan Moniki nie ulega poprawie, jednak jest stabilny i co najważniejsze, nie pogarsza się. Monika ma już wybranego świetnego rehabilitanta który niebawem powinien zacząć z nią zajęcia.
W chwili obecnej staramy się przenieść Monikę do specjalistycznego szpitala z własnym oddziałem rehabilitacyjnym gdzie jej opiekun będzie mógł z nią swobodnie pracować. Niestety, rehabilitacja będzie kosztowna – oszacowaliśmy, że w ciągu roku będziemy potrzebować ok. 50 000 PLN.
Zrobiliście już bardzo wiele, ale niestety wciąż brakuje nam dużo pieniędzy do zapewnienia Monice najlepszej możliwej opieki. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe a także udostępnianie tego wydarzenia oraz zapraszanie znajomych!
Uruchomiliśmy zbiórkę dla Moniki na portalu pomagam.pl .
https://pomagam.pl/obudzmymonike
Bardzo prosimy o wsparcie i udostępnianie zbiórki!
Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc w inny sposób to Monika najbardziej potrzebuje posiłków NutriDrink, podkładów higienicznych, pampersów, pianek do mycia ciała, nawilżanych chusteczek. Wszystkie rzeczy można przynieść na Punkt Adopcyjny przy ul. Południowej 12.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.