piątek, Maj 25, 2018
Flesch Mazowsza

Anna Kubiak wicemistrzynią świata!

Marcin Giziński Październik 20, 2016 Sport

Wielki sukces polskiego wushu! Anna Kubiak wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata podczas trwających w Pruszkowie Mistrzostw Świata Taijiquan. Do swojego dorobku dorzuciła także brązowy medal.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na środowy wieczór. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata Taijiquan startowała w dwóch konkurencjach: chen z mieczem oraz ręcznej yang.  W pierwszej lepsza była tylko Pui Kei Ho z notą 9,22. Polka uzyskała 9,00 i długo utrzymywała się na 1. miejscu. – Jestem zaskoczona tym, co się stało. Zwłaszcza moją notą w konkurencji miecza w stylu chen. Nie udało mi się wtedy opanować tzw. poker face. Jestem szczęśliwa – mówi Anna Kubiak, trzykrotna medalistka Mistrzostw Świata Taijiquan.

Kubiak nie mogła zbyt długo cieszyć się z wywalczenia srebrnego medalu. Czekała ją walka o kolejne podium Mistrzostw Świata Taijiquan. 23-latka sięgnęła po kolejny brąz. – W formie ręcznej zabrakło nieco siły. Można nad tym popracować i wypracować dość szybko – tłumaczy Kubiak.

W sesji porannej drugi triumf w konkurencjach demonstracyjnych zaliczyła Jadwiga Sochaj.

Wśród mężczyzn w konkurencji chen z mieczem zacięta walka o medale. Tak Yan Samuei Hui z Hongkongu zanotował wysoki wynik – 9,40. W przypadku pozostałych miejsc różnice były niewielkie. Leslie Kwan z Kanady stracił do 3. miejsca zaledwie 0,05 pkt.

Wyniki Mistrzostw Świata Taijiquan dostępne są na stronie justtool.com/2016.

Transmisję na żywo można śledzić w telewizji FighTime.

Wstęp na mistrzostwa świata jest wolny.

Polski Związek Wushu powstał w 2002 roku. Przedmiotem działalności jest propagownie oraz rozwój chińskich sztuk walki. Organizuje również imprezy sportowe na najwyższym poziomie. Siedziba związku mieści się w Warszawie.

Rafał Witkowski

Public Relations & Marketing

Polski Związek Wushu

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.