wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Lato pełne atrakcji

Marcin Giziński Czerwiec 29, 2017 Różności

W czasie tegorocznych wakacji ośrodki kultury i szkoły z powiatu pruszkowskiego i Ursusa zorganizują półkolonie dla najmłodszych mieszkańców. W ramach kilkugodzinnych zajęć, dzieci będą miały okazję wziąć udział w licznych zajęciach sportowych, a także w warsztatach plastycznych.

Podwarszawskie ośrodki kultury podczas tegorocznych wakacji, jak co roku, organizują półkolonie dla dzieci i młodzieży.

Półkolonie pod Warszawą

MOK „Kamyk” w Pruszkowie od 26 czerwca do 21 lipca zaprasza dzieci na zajęcia organizowane pod hasłem „Od gór aż po morze piękna nasza Polska cała”. Zgłoszenia na półkolonie zostały już zamknięte.

Nabór na uczestników X. Edycji Warsztatów Historyczno-Artystycznych „Czas Żelaza” prowadzi jeszcze Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Warsztaty historyczne odbędą się w ostatni tydzień czerwca od 26 do 30 czerwca w Parku Potulickich. Koszt zajęć wynosi 500 zł.

W lipcu na półkolonie zaprasza Nadarzyński Ośrodek Kultury. Od 3 do 21 lipca w Nadarzynie zorganizowane zostaną letnie warsztaty artystyczne. Tygodniowy koszt warsztatów wynosi od 120 zł do 160 zł. Oprócz zajęć edukacyjno-artystycznych, w „NOK” przewidziano także kilka edukacyjnych wycieczek np. wycieczkę na „Niewidzialną wystawę”.

Ciekawe, bezpłatne zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście” oferuje także Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie. Zajęcia prowadzone będą od 26 czerwca do 28 lipca, pięć dni w tygodniu, od 10.30 – 11.00 do godz. 14.00. Oprócz oferty zajęć sportowych, MOK w Piastowie postawił na warsztaty artystyczne m.in. warsztaty zdobienia pierników, warsztaty cyrkowe czy warsztaty florystyczne.

Lato w Ursusie

Dzieci z Ursusa wolny czas od 26 czerwca do 31 sierpnia będą mogły spędzić na zajęciach prowadzonych w czterech szkołach podstawowych na terenie dzielnicy. Wakacyjne placówki edukacyjne będą funkcjonować od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 lub w godzinach dostosowanych do potrzeb.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe zamieszkanie (zameldowanie) w Warszawie, złożenie Karty Uczestnika oraz uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie – ciepły posiłek.

Program w wakacyjnych placówkach edukacyjnych będzie opracowywany indywidualnie w każdej jednostce.

Dodatkowo pojedyncze wydarzenia kulturalne oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzić będą trzy domy kultury z Ursusa: O.K. „Arsus”, D.K. „Kolorowa”, D.K. „Miś”. Ośrodki zorganizują m.in.: warsztaty kulinarne, warsztaty fotograficzne, warsztaty ceramiczne, czy też zajęcia z improwizacji teatralnej. Na większość zajęć obowiązują zapisy.

Wakacje bez nudy

Wakacje wielu młodych mieszkańców Grodziska i okolic będzie spędzać na terenie gminy. Nie oznacza to jednak, że muszą się nudzić. Lokalne ośrodki kultury oraz szkoły przygotowały dla nich wiele atrakcji.

Zajęcia odbędą się w dniach: 17-21.07 oraz 21-25.08. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci z terenu Gminy Grodzisk Mazowiecki, dziecko można zapisać na jeden wybrany tydzień zajęć. Zapisu można dokonać telefonicznie (22 734-79-00) lub osobiście (Impresariat IIp.). W związku z ogromnym zainteresowaniem w pierwszej kolejności obsługiwana jest kolejka a dopiero później odbierane są telefony.

Wakacyjne zajęcia organizowane przez Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim co roku cieszą się dużą popularnością. Tak zapewne będzie i w tym sezonie, dlatego już teraz warto zarezerwować czas i zapisać dziecko na „Lato w mieście”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, nie zabraknie zajęć artystycznych, sportowych, animacyjnych.

W pierwszym terminie w programie zajęć znajdują się zajęcia teatralne, taneczne, plastyczne a także gimnastyka korekcyjna. Natomiast w drugim znajdziemy takie atrakcje jak: zajęcia sportowe, plastyczne, animacyjne a także detektywistyczne. Warsztaty trwają od godziny 10:00 do 14:30, a każde z zajęć trwa ok. godzinę. Szczegółowy program znajdą Państwo na stronie: http://www.centrumkultury.eu.

Półkolonie

Dodatkowo są również organizowane zajęcia komercyjne czyli półkolonie. Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego „NIKOBUSHI” zaprasza na półkolonie. Organizowane są w dniach 3-7 lipca oraz 10-14 lipca, koszt jednego turnusu to 290 zł. W programie kolonii znajdziemy: zajęcia karate, kino, gry ruchowe, warsztaty artystyczne i kulinarne oraz wycieczki.

Studio tańca MW zaprasza na warsztaty z tańcem pt. „Wakacje z tańcem”. Odbywają się one od 16 do 19 lipca w Centrum Kultury w Grodzisku. W ofercie warsztatów znajdziemy m.in. 8 godzin zajęć tanecznych, zajęcia w stylu Disko-dace i Hip-hop a także aktywnie spędzony czas w miłym towarzystwie. Cena warsztatów to jedynie 100 zł. Zapisy pod nr. 604 132 071.

Kinga Rochalska, EW.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.