czwartek, 25 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Drugi triumf Jadwigi Sochaj!

Marcin Giziński 19 października, 2016 Sport Brak komentarzy do Drugi triumf Jadwigi Sochaj!

Mocne otwarcie trzeciego dnia Mistrzostw Świata Taijiquan w Pruszkowie. Kolejny sukces reprezentacji Polski. Drugi triumf na swoim koncie zapisała Jadwiga Sochaj.

Biało – czerwoni w konkurencjach demonstracyjnych szaleją. W doskonałej formie jest Jadwiga Sochaj, która po raz drugi zajęła 1. miejsce. Tym razem triumfowała w demonstracji 24 uproszczonych ruchów taijiquan.

– W formie, którą wykonywałam dzisiaj, myślałam, że będzie nieco lepiej. Trochę zjadł mnie stres. Adrenalina, która była przed i w czasie występu musi rozejść się po kościach. Już jestem spokojna i w pełni zadowolona – mówi Sochaj.

Zwycięstwo jest o tyle cenne, że udało się wyprzedzić Xue Ming Huie oraz Choa Ee Tricię Seng. Fakt, że reprezentantka Hongkongu była trzecia należy uznać za małą niespodziankę.

– Jestem zaskoczona. W najlepszym wypadku myślałam, że będę druga. To mój pierwszy tak duży turniej. Do tej pory startowałam na Mistrzostwach Polski. Wcześniej byłam w Chinach, ale na zawodach niższej rangi – wyjaśnia polska zawodniczka.

W konkurencjach demonstracyjnych starowali również: Ewa Solarz oraz Jan Mendakiewicz, którzy zajęli odpowiednio 1. i 4. miejsce. Dla Polki to kolejny sukces. Pierwszego dnia Mistrzostw Światag Taijiquan zajęła 2. lokatę w stylu yang taijiquan.

W sesji wieczornej wszyscy będą ściskać kciuki za brązową medalistkę Mistrzostw Świata Taijiquan Annę Kubiak. 23-latka powalczy o kolejny medal w jednej w konkurencji sportowych – nowy styl chen taijijian.

W konkurencjach sportowych na czele Azjaci, choć zawodnicy z Europy ambitnie walczą. Debbie Yeung z Hongkongu kolekcjonuje medale. W środowy poranek w Pruszkowie wywalczyła drugie złoto. Na swoim koncie ma także srebro. Wśród panów w stylu yang taijiquan najlepszy okazał się Michael Chi Tsang z notą 8,65. W starszej grupie wiekowej wielki triumf reprezentanta Rosji! Dzhamal Azhigirey wywalczył złoty medal różnicą 0,2 pkt. Wyprzedził zawodnika z Hongkongu –  Chunga Hei Yeunga.

Wyniki Mistrzostw Świata Taijiquan dostępne są na stronie justtool.com/2016.

Transmisję na żywo można śledzić w telewizji FighTime.