wtorek, Lipiec 17, 2018
Flesch Mazowsza

Disco Ursus 2017

Marcin Giziński Czerwiec 16, 2017 Kultura, Różności, Wiadomości

W II edycji imprezy dla ursuskiej publiczności wystąpiły prawdziwe gwiazdy muzyki disco polo. Na scenie zobaczyliśmy zespół Boys, Defis, Renatę Dąbkowską i Zespół Dystans oraz Playboys. Koncert był jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Dni Ursusa, które w tym roku przebiegają pod hasłem „40 lat Ursusa w Warszawie”.

Plenerowy koncert muzyki disco polo połączony z piknikiem rodzinnym na terenie Parku Czechowickiego to kolejna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych dzielnicy.

„Po sukcesie pierwszej edycji, postanowiliśmy kontynuować koncerty Disco Ursus w kolejnych latach. Mieszkańcy przyjęli imprezę z entuzjazmem, jest bardzo dużo osób i świetna atmosfera. To jeden z koncertów organizowanych w ramach Dni Ursusa, których kulminacja nastąpi 17 czerwca. W Parku Czechowickim wystąpią wówczas m.in. Skaldowie, Fan Faktory i Kamil Bednarek. Już teraz gorąco zapraszam!” – powiedziała burmistrz Urszula Kierzkowska.

Na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje i stanowiska cateringowe na terenie parku. Ponadto można było dowiedzieć się wiele o projektach budżetu partycypacyjnego zgłoszonych do czerwcowego głosowania w dzielnicy Ursus. Urząd przygotował stoisko informacyjne, na którym prezentowano poszczególne projekty, a ich autorzy zachęcali do głosowania. Na stoisku można było porozmawiać z dzielnicowym koordynator ds. budżetu partycypacyjnego, który dyżurował przez cały czas trwania imprezy, ale także z burmistrz Urszulą Kierzkowską oraz dzielnicowymi radnymi: Jolantą Dąbek i Marią Miszkiewicz, które odwiedziły stanowisko.

Pierwszy na scenie wystąpił zespół Boys, jeden z prekursorów muzyki disco polo w kraju, autor wielu hitów m.in. piosenki „Niech żyje wolność”. Po tak mocnym początku imprezy na scenie zobaczyliśmy Zespól Dystans, który zagrał m.in. swój największy przebój – „Czerwoną Jarzębinę”. Publiczność doskonale się bawiła. Swobodna atmosfera sprzyjała spontanicznej zabawie. Wiele osób tańczyło, fani zgromadzeni pod sceną cały czas śpiewali razem z artystami.

Następny wystąpił zespól Defis – finalista 2 edycji telewizyjnego show Disco Star w POLO TV z dobrze znanym już repertuarem, a na koniec odkrycie ostatnich lat, zespół PlayBoys – wulkan energii, przy którym fani muzyki disco polo zupełnie dali się ponieść się wspaniałej atmosferze wieczoru.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!

Agnieszka Wall
Rzecznik prasowy w dzielnicy
URZĄD M.ST. WARSZAWY

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.