środa, Listopad 13, 2019
Flesch Mazowsza

Jubileusz miesięcznika „Bogoria”

Bardzo wiele osób przybyło do willi „Radogoszcz” by uczcić 25 rocznicę powstania „Bogorii”, pisma które jest obecnie bodaj najdłużej nieprzerwanie ukazującym się tytułem w regionie.

Pojawili się notable w postaci starosty grodziskiego Marka Wieżbickiego i burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego. Był człowiek o najdłuższym stażu pisania w „Bogorii” – Michał Śliwiński, który niemal nieprzerwanie zapełnia kolumny sportowe sprawozdaniami, ocenami czy prognozami. Zabrakło kilkorga byłych naczelnych, swoistą klamrą był  Krzysztof Bońkowski, aktualny dowodzący miesięcznikiem i niżej podpisany, do którego Krzysztof zwraca się czasem (czasem podkreślam) per „Ojcze założycielu”, tak się bowiem składa, że miałem niewątpliwą przyjemność przyczynić się do powstania periodyku i być jego pierwszym redaktorem naczelnym.  Zabrakło niestety trzeciego (a merytorycznie  (wybacz Michale ) – drugiego z zakładających , ówczesnego dyrektora ośrodka kultury Grzegorza Witkowskiego. W każdym razie lista przybyłych, którzy podpisali niejako listę obecności była doprawdy spora. I nie chcę jej kontynuować bowiem zawsze kogoś pominę. Były chwile wzruszeń, spotkań po kilkunastu latach.

Nie było jednak li i jedynie towarzysko: otwarta została wystawa dokumentująca istnienie prasy lokalnej  w Grodzisku, Agnieszka Grochowicz zaśpiewała piosenki Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego.

I było tak czasem nostalgicznie, wzruszeniowo może momentami…

T&f Krystyn Fok

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.