poniedziałek, 25 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Wodne atrakcje w Pruszkowie

Trwają przygotowania do sezonu letniego w Pruszkowie. Podczas tegorocznych wakacji mieszkańcy znów będą mogli korzystać z wypożyczalni kajaków w Parku Potulickich oraz strzeżonego kąpieliska w Parku Mazowsze.

Władze miasta kilka sezonów temu postanowiły umożliwić pruszkowianom bezpłatne wynajmowanie kajaków podczas letnich weekendów. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a wypożyczalnię kajaków szybko okrzyknięto jedną z najbardziej popularnych atrakcji w Pruszkowie.

Nic więc dziwnego, że również w tym roku władze miasta zdecydowały się uruchomić bezpłatną wypożyczalnię sprzętu w Parku Potulickich. Rozpoczęcie sezonu planowane jest na początek czerwca. Jednak niewykluczone, że kajaki pojawią się w Parku Potulickich jeszcze w maju.

Wszystko zależeć będzie od pogody oraz sprawnego zakończenia procedur przetargowych. Władze miasta w tym roku postanowiły bowiem zrezygnować z usług zewnętrznej firmy wypożyczającej sprzęt wodny i zakupić kajaki.

– Dzięki temu będzie zwiększona dostępność kajaków, być może nie tylko w weekedny. Raz w miesiącu będziemy też organizować pływanie dla seniorów – mówi Jacek Elżanowski, Dyrektor Miejskiej Krytej Pływalni „Kapry”.

Wkrótce rozpoczną się także przygotowania do otwarcia strzeżonego kąpieliska w Parku Mazowsze. Podobnie jak w ubiegłym roku, w wodzie zostaną umieszczone boje, a o bezpieczeństwo pływaków będą dbali ratownicy z pływalni „Kapry”.

Dodatkowo na terenie Parku Mazowsze powstanie zaplecze kąpielowe z sanitariatami i pawilon medyczny, w którym w razie konieczności będzie można uzyskać pomoc. Jak zapewniają organizatorzy, wkrótce zostaną wykonane pierwsze wstępne badania wody, modernizacja plaży i pogłębienie brzegu. Wszystko po to, by kąpielisko mogło ruszyć jeszcze przed wakacjami.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.