wtorek, 26 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Walka o estetykę

Reklamy wywieszone w miastach są często utrapieniem dla przechodniów. Gdy zerwie je porywisty wiatr, zamiast na słupach ogłoszeniowych znajdują się one na chodnikach i jezdniach, psując estetykę miejsc i powodują zagrożenie.

Straż miejska sprawdza, czy reklamy wywieszone są legalnie. Okazuje się, że walka samorządów z nielegalnie lub też niewłaściwie umieszczonymi reklamami trwa dłuższy czas. Jest to zjawisko dość powszechne. Reklamy niejednokrotnie zaśmiecają krajobraz, a ponadto mogą też powodować zagrożenie na drodze.

Teraz, to Grodzisk po miastach – ogrodach: Podkowie Leśnej i Milanówku, postanowił walczyć z reklamami, które zaśmiecają przestrzeń publiczną. Właściciele banerów powinni zatem wiedzieć, że na podstawie prawa budowlanego należy zgłaszać wszelkie urządzenia reklamowe. Jeśli zawiesza się reklamy w pasie drogowym należy pamiętać, że powinny być one umieszczane zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych oraz należy mieć zezwolenie zarządcy drogi.

Wywieszający reklamy zobligowani są także do tego, aby zapoznać się z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania. Bowiem może okazać się, że jest tam zakaz umieszczania reklam. Poza tym każda umowa dzierżawy czy najmu terenu pod reklamę powinna być zgłaszana do Urzędu Skarbowego.

Tekst i foto:

Daria Głowacka

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.