wtorek, Lipiec 17, 2018
Flesch Mazowsza

URSUS. Budowa nowoczesnego kompleksu szkolno-sportowego

Marcin Giziński Maj 5, 2017 Edukacja, Wiadomości

Rozpoczęła się budowa nowej szkoły podstawowej przy ul. Dzieci Warszawy 42 w Ursusie. To największa w dzielnicy inwestycja oświatowa od lat, której wartość szacowana jest na 32 mln zł. Budowa zespołu szkolno-sportowego potrwa 15 miesięcy, tak aby dzieci mogły rozpocząć naukę w roku szkolnym 2018/2019.

Dla mieszkańców Skoroszy

Po 9 miesiącach projektowania ruszyła budowa kompleksu szkolno-sportowego przy ul. Dzieci Warszawy 42 w Ursusie. Kontrakt na generalne wykonawstwo w formule „design&build” realizuje firma Skanska, według projektu architektonicznego Piotra Bujanowskiego.

– To pierwsza szkoła podstawowa dedykowana mieszkańcom Osiedla Skorosze. Będzie to nowoczesna, przestronna placówka, która pozwoli zmniejszyć zmianowość w szkołach południowej części dzielnicy. To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców osiedla. Jeszcze w tym roku dzielnica stanie się właścicielem 2 ha działki, także z przeznaczeniem na cele oświatowe w rejonie Skoroszy, gdzie w przyszłości powstanie kolejny kompleks edukacyjny – mówi Urszula Kierzkowska, burmistrz Ursusa.

Gotowa na rok szkolny 2018/2019

Placówka została zaprojektowana tak, by mogło do niej uczęszczać łącznie 850 dzieci. Nowy kompleks szkolno-sportowy powstaje w sąsiedztwie funkcjonującego Zespołu Szkół nr 42.

Budynek stanowić będzie zwartą bryłę o wysokości dwóch kondygnacji w części szkolnej oraz jednej kondygnacji w części mieszczącej hale sportowe. Dolne patio będzie prostokątnym, dużym dziedzińcem wewnętrznym, gdzie powstanie m.in. plac zabaw. Drugie, mniejsze patio przeznaczone dla młodszych dzieci z bezpośrednim dostępem do dwóch świetlic, powstanie na pierwszym piętrze. Na parterze kompleksu zaplanowano szatnie dla uczniów.

W kompleksie znajdą się 42 sale lekcyjne, sześć sal do zajęć indywidualnych, biblioteka z czytelnią, gabinet lekarski, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenia administracyjne, a także zaplecze cateringowe ze stołówką.

Powstaną także dwie duże sale gimnastyczne i trzy boiska sportowe. Powierzchnia użytkowa obiektu będzie wynosiła 9 320 m kw. Zaplanowano także ok. 50 miejsc parkingowych i ok. 70 stojaków na rowery.

Budowa szkoły przy ul. Dzieci Warszawy 42 w Ursusie potrwa 15 miesięcy, tak aby dzieci mogły rozpocząć naukę w roku szkolnym 2018/2019.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.