niedziela, Czerwiec 24, 2018
Flesch Mazowsza

Rodzice i dzieci na sportowo!

Marcin Giziński Maj 5, 2017 Różności, Sport

W maju odbędzie się kolejny rodzinny trening prowadzony przez Trenerów Orange. Aktywności zostaną przeprowadzone w miejscowości Gzy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Główny cel treningów to zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Kluby Sportowe Orange.

Wspólne aktywności rodzica i dziecka, nie są w Polsce powszechne. Jak wynika z badań przez SGS Polska, jedynie 20% rodzin trenuje wspólnie raz w tygodniu lub częściej. Aż 60% nie robi tego w ogóle lub ćwiczy tylko kilka razy w roku. Dzieci i młodzież chciałyby, aby ich rodzice uprawiali sport – potwierdza to 81% z nich.

Aby pomóc rodzicom przezwyciężyć pierwsze trudności związane z powrotem do aktywnego trybu życia oraz zachęcić ich do rodzinnych treningów, w kolejnej miejscowości województwa mazowieckiego odbędzie się wspólny trening. Zostanie przeprowadzony 11 maja o 9:00 w Gzach 59. Trening Rodzinny ma charakter otwarty i może na niego przyjść każdy zainteresowany bez względu na wiek.

W tym roku w 50 klubach biorących udział w programie z całej Polski, odbędą się rodzinne trening prowadzane przez Trenerów Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

Jak powiedziała Marzena Orłowska, trenerka klubu SKS Bulko, w którym już przeprowadzono Trening Rodzinny – To dla nas bardzo cenna lekcja. Wszyscy mają głowy pełne pomysłów! Przygotowany zestaw ćwiczeń, może być dla nas świetnym uzupełnieniem spotkań klubowych z udziałem rodziców. Takie aktywności na pewno na stałe zagoszczą w naszym planie dnia.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.