środa, 24 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Sokole przewagi

Marcin Giziński 28 kwietnia, 2017 Sport, Wiadomości Brak komentarzy do Sokole przewagi

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” 22 – 23 kwietnia świętowało 90 rocznicę istnienia na terenie Brwinowa. Zbiegło się to z inauguracją roku poświęconego druhowi Ignacemu Kozielewskiemu – patronowi brwinowskiego gniazda, twórcy hymnu harcerskiego „Wszystko co nasze”, brwinowianina rodem.

W sobotę była część oficjalna – prelekcje historyczne, msza święta, jednak nie zabrakło akcentów sportowych – zorganizowane zostały kameralne turnieje m.in. w siatkówce, piłce nożnej. Wieczorem druhowie spotkali się w „Zagrodzie” przy wspólnym ognisku.

Niedziela – to już wyłącznie dominacja kultury fizycznej a konkretnie: biegu na 5 km imienia Ignacego Kozielewskiego. Na starcie stanęło czterdzieścioro zawodniczek i zawodników. Wśród mężczyzn zwyciężył Wawrzyniec Pawski z czasem 16.27.00, o pięć sekund wyprzedzając Konrada Tabera. Trzeci na mecie Marcin Klimkiewicz osiągnął równe siedemnaście minut.

Wśród pań zwyciężyła Anna Szewczykowska z czasem 18.57.00, przed Anetą Sobieraj (19.34.00). Trzecia na mecie była Marta Oracka z czasem 21.57.00.