sobota, Październik 20, 2018
Flesch Mazowsza

WIERSZEM MALOWANE

Marcin Giziński Kwiecień 11, 2017 Kultura

4 kwietnia w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Hubala 5, odbył się Finał zorganizowanego przez Filię Nr 5 naszej Książnicy – Pierwszego Pruszkowskiego Konkursu Recytatorskiego Dla Przedszkolaków „WIERSZEM MALOWANE”.

Tylko trzy przedszkola odważyły się wystawić swoje reprezentacje i poddać je dobrotliwej ocenie naszego Jury – Miejskie Przedszkole Nr 11, Miejskie Przedszkole Nr 12 oraz Prywatne Przedszkole „Tuptuś”. Mimo że były to tylko trzy grupy dzieci, to wzruszeń dostarczyły słuchaczom za całe miasto. Dzięki pracy swoich opiekunów ( a być może także i rodziców), recytatorzy stający w swoje pierwsze chyba szranki reprezentowali w większości zdumiewająco wysoki poziom – zarówno techniczny, jak i aktorski. W wielu z nich drzemie niewątpliwie wysoki potencjał i jestem przekonany, że w przyszłości niejednokrotnie wprawią nas w podziw. Może już za kilka lat w konkursie recytatorskim Fascynacje lub w Warszawskiej Syrence?

Podziwialiśmy również przemyślne kreacje uczestników Konkursu oraz korespondującą z występami scenografię, przygotowaną przez nauczycielki przedszkoli. W przerwie na obrady Jury, Finaliści solidarnie i bez rywalizacji zgodnie raczyli się słodkim poczęstunkiem.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, natomiast szczególną uwagę Jury Konkursu zwrócili:

w grupie wiekowej 3 – 4 lata – KORNELIA GABIS,

oraz w grupie wiekowej 5 – 6 lat – AMELIA SAPIEHA i JAŚ ŚLUSARCZYK.

Pragniemy szczególnie podziękować Paniom: Magdalenie Lewczuk, Agnieszce Markiewicz-Pakule, Bożenie Marciniak, Iwonie Michalak, Katarzynie Badurak i Dorocie Szałkowskiej za pracę z Finalistami oraz za przygotowanie samego Finału.

Pomysłodawczynią oraz inicjatorką Konkursu jest Ewa Zaremba z Filii Nr 5 Książnicy Pruszkowskiej, a wyłącznym sponsorem nagród firma Platon, która już w przeszłości wielokrotnie obdarowywała książkami pruszkowskie dzieci.

Fotografie – Tomasz Malczyk z Głosu Pruszkowa.

Grzegorz Zegadło

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.