wtorek, 7 kwietnia, 2020
Flesch Mazowsza

PRUSZKÓW. Ruszył remont al. Wojska Polskiego

Od 4 października ruszyły prace na al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. Od ul. Powstańców do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej będzie wymieniana nawierzchnia a kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu.

Remont rozpoczął się 4 października i ma zakończyć się 30 listopada.

– To kontynuacja prac, które prowadziliśmy w lipcu – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Koszt Inwestycji to 1 mln. 60 tys. zł, inwestorem jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich a wykonawcą Firma Drogomex. W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się wymianą krawężników.

– Na czas tych prac jezdnia zostanie zwężona, a kierowcy do swojej dyspozycji będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Prace będą trwały codziennie od poniedziałku do niedzieli w godz. 6.00-22.00 – podkreśla Burdon. – Inaczej będzie wyglądała organizacja prac w trakcie układania nawierzchni. Wtedy z ruchu wyłączona zostanie jezdnia w jednym kierunku, a po drugiej ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Następnie ruch zostanie przeniesiony na wyremontowaną stronę, a drogowcy wymienią nakładkę na drugiej jezdni. Dodam, że na czas prac związanych z ułożeniem nakładki wszystkie skrzyżowania z al. Wojska Polskiego będą nieprzejezdne – podkreśla Burdon.

Choć prace nie są jeszcze na zaawansowanym etapie, a utrudnienia nie są bardzo uciążliwe to kierowcy już muszą zachować szczególną ostrożność w tym rejonie. Bariery utrudniają przejazd na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki.

Kierowcy nie zjadą też do popularnej sieci restauracji McDonald’s – od strony al. Wojska Polskiego ustawiono znak „zakaz ruchu w obu kierunkach”. Jednak klienci doskonale dają sobie radę z wyjazdem z popularnego fastfooda. Jadąc dalej al. Wojska Polskiego nie zjedziemy w ul. Radnych, uniemożliwia to kolejna bariera.
Aleja Wojska Polskiego od okresu wakacyjnego przechodzi także zmiany pobocza i pasa zieleni. Tereny przy drodze należą do MZDW, lecz pracami zajmuje się w ramach porozumienia miasto Pruszków.

Do tej pory al. Wojska Polskiego delikatnie mówiąc nie zachwycała swym wyglądałem. Jednak w tym roku przyszły długo oczekiwane zmiany. MZDW wymienił nakładkę asfaltową na odcinku od ul. Brzozowej do Powstańców a w ramach podpisanego porozumienia, miasto postanowiło zmienić oblicze przyulicznej zieleni. Zakres prac przewidywał przygotowanie terenu pod nasadzenia, nasadzenie krzewów liściastych w ilości ponad 10 tys. sztuk, nasadzenie siedmiu drzew w pasie zieleni ul. Działkowej oraz powstanie trawników na powierzchni około 1 ha. Koszt zagospodarowania wyniósł około 460 tys. zł.

To jednak nie koniec. Plany przewidują realizację kolejnego fragmentu drogi od ul. Powstańców do rzeki Utraty. Zakończenie prac planowane jest na listopad 2017 roku.

Tekst i foto:

Ewelina Wielgat

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.